Financování

Jak využít aktuální výhodné situace na trhu hypoték?

Financování

Velká většina všech nákupů nemovitostí se v dnešní době děje nákupem na hypotéku. Vzít si od banky hypoteční úvěr nebylo ještě nikdy v historii tak výhodné, jak je tomu nyní a v některých případech je to dokonce výhodnější, než si koupi nemovitosti plně financovat z vlastních zdrojů.

Banka Vám poskytne hypoteční úvěr pouze na nemovitost, která je v osobním vlastnictví, tuto skutečnost si jednoduše ověříte při náhledu do listu vlastnictví k dané nemovitosti. Pokud máte nemovitost např. v družstevním vlastnictví, banka Vám hypoteční úvěr na tuto nemovitost nezřídí a to z důvodu, že si v podstatě nekupujete nemovitost jako takovou, ale kupujete si podíl v družstvu s právem užívání dané nemovitosti, tudíž banka nemá co zastavovat proti poskytnutému úvěru.

V případě, že uvažujete o koupi nemovitosti prostřednictvím hypotečního úvěru a nejste si jisti, jak celá transakce krok za krokem probíhá, zeptejte se svého hypotečního zprostředkovatele, nebo realitního makléře. Oba by Vám měli podat přesný postup, jakým se bude postupovat přímo ve Vašem případě pro Vámi zvolenou nemovitost.

Každý realitní makléř prodá někdy až desítky nemovitostí ročně, z toho velkou část koupí zájemci prostřednictvím hypotečního úvěru. Proto Vám doporučuji se zeptat svého makléře, jestli s nějakým hypotečním specialistou dlouhodobě spolupracuje, protože pokud půjdete do banky sami, nikdy od ní nedostanete takové podmínky, jaké dostane člověk, který v dané bance udělá několik obchodů ročně. Pro bezplatné srovnání Vaší hypoteční sazby a sazby, kterou Vám je schopen zařídit specialista, se kterým spolupracuji já, stačí vyplnit následující tabulku a on Vás už na mé doporučení zkontaktuje.