Poptávka na míru

Jen pro náročné.

Předem je třeba zmínit, že tato nabídka opravdu není pro každého. Taktéž je u nás zatím opravdu velmi málo realitních makléřů, kteří tuto službu nabízí a jsou schopni ji adekvátně zajistit. Jelikož se však i tento náš zdejší trh určitým způsobem vyvíjí a modernizuje a v západních zemích, především pak za oceánem, je tato služba naprosto běžnou součástí při procesu nákupu nemovitosti, je výsadou těch nejkvalitnějších makléřů u nás, tuto službu nabídnout.

Jaké jsou při koupi nemovitosti možnosti a co je to poptávka na míru?

Poptávka na míru, nebo též placená poptávka, představuje tu nejvyšší možnou realitní službu, kterou je schopen profesionální realitní makléř nabídnout svým náročným klientům. Pokud se člověk rozhodne koupit nemovitost, má čtyři možnosti*, jak to udělat:

  • spolehnout se čistě na sebe - vše si najít, vyjednat a obstarat sám,
  • spojit se bezplatně s realitním makléřem tím způsobem, aby se dostal k zajímavým nemovitostem, ke kterým se sám nemá možnost dostat (Více zde),
  • najít si nemovitost sám, ale využít makléřovi zkušenosti při vyjednávání o slevě z kupní ceny a z hlediska odborného posouzení (Více zde),
  • využít stoprocentní placený servis.

* Rozhodně ne každý makléř pracuje tímto způsobem a nabízí kupujícím tak široké portfolio služeb. Nemohu tedy garantovat, že právě Váš makléř Vám zmíněné služby dokáže zrealizovat a v jaké kvalitě.

Poptávka na míru

V rámci poptávky na míru kupující klient dostává stoprocentní servis při nákupu nemovitosti.

V praxi vypadá taková služba tak, že klient svému makléři podrobně popíše, jaké požadavky má na svou novou nemovitost, následně makléř obsáhne celý realitní trh všech realitních kanceláří i samoprodávajících včetně interních nabídek VIP a "podpultových" nemovitostí, ke kterým se běžně člověk nedostane. Spojí se taktéž s ostatními kolegy za účelem nalezení přesně té nemovitosti, kterou klient požaduje. Po nalezení určitého počtu nabídek sám projde vyhovující nemovitosti a zhodnotí jejich stav z hlediska stavebního, právního a z hlediska budoucí kvality života v nemovitosti. Po vyřazení nevyhovujíích nabídek předloží klientovi podrobný popis již navštívených nemovitostí, které ho zaujaly a v případě klientova zájmu o tyto nemovitosti je společně znovu navštíví. V případě trvajícího zájmu ze strany kupujícího klienta makléř přistoupí k vyjednávání o slevě z kupní ceny nemovitosti a následně zajistí bezpečné dokončení obchodního případu, tzn. zajistí originály kupních smluv a díky kontaktům z oboru zajistí nejvýhodnější formu financování nemovitosti. Samozřejmostí je veškerý servis na příslušném katastrálním úřadu, převod veškerých energií a příprava daňového přiznání k dani z nabytí nemovitosti.

Jak již bylo řečeno výše, tato služba je pouze pro klienty, kteří nechtějí při nákupu nemovitosti cokoli riskovat, nechtějí ztrácet čas se zdlouhavým hledáním, objížděním prohlídek a rádi dostanou něco navíc. Výsledkem této služby je mnohdy nákup takové nemovitosti, ke které by se běžný zájemce nikdy neměl šanci dostat za výrazně výhodnějších podmínek, které leckdy převýší vynaloženou částku za tuto službu.

Jaké jsou podmínky a kolik tato služba stojí?

  • Výhradní smlouva mezi makléřem a klientem na dobu určitou (obvykle 2 – 3 měsíce)
  • Cena se liší dle typu a nároků na vyhledávanou nemovitost (obvykle 2-4% z kupní ceny nemovitosti + DPH) + 1/3 z vyjednané slevy z kupní ceny nemovitosti - splatné až ve chvíli rezervace nemovitosti (dopředu se nic neplatí)

Pokud máte k této službě jakékoliv nejasnosti, neváhejte mě kontaktovat.