Potřebuji poradit

Ze zkušenosti vím, co mé klienty nejvíce trápí a často o tom píši. Odpovědi můžete najít v často kladených dotazech, nebo mě rovnou kontaktujte.

ocenění
CO ZAJÍMÁ OSTATNÍ KLIENTY

Často kladené dotazy.

 • 1. Jakou cenu má moje nemovitost?

  Je velmi složité určit cenu jakékoli nemovitosti obecnou formou. Ať už se jedná o rodinný dům pozemek či byt v panelovém domě, každá nemovitost má svá specifika, která trží cenu ovlivňují, ať už se jedná o přesnou lokalitu, rok výstavby a aktuální stav nemovitosti, umístění v rámci bytového domu, dostupnost občanské vybavenosti a mnoho dalšího.

  Ať už potřebujete odhad tržní ceny nemovitosti z důvodu budoucího prodeje, vypořádání manželů při rozvodu či dědickému řízení, nebo naopak znalecký posudek pro daňové účely (daň z nabytí nemovité věci, daň z příjmu), nebo z důvodu soudního řízení, obraťte se na odborníka, který Vám vypracuje podrobnou cenovou analýzu na základě obhlídky nemovitosti a reálných tržních cen z cenové mapy.

  Ať už se jedná o jakýkoli případ z výše uvedeného, rádi Vám se vším pomůžeme.

 • 2. Jak probíhá prodej z důvodu rozvodu manželství?

  Velká část nemovitostí se na realitní trh dostává z důvodu rozpadu manželství a vynuceným vypořádáním společného jmění manželů, mezi něž mnohdy patří právě i nemovitost.

  Pokud nemá ani jeden z manželů dostatečné finanční prostředky, aby mohl vyplatit druhého z manželů, přichází na řadu prodej nemovitosti. Mnohé rozpady manželství doprovází nepříjemná atmosféra, manželé si navzájem nevěří apod. V tu chvíli je ohromně důležité najít společnou řeč alespoň v otázce prodeje a toho, kdo tento prodej zprostředkuje. V opačném případě může situace dojít až tak daleko, že o nuceném prodeji rozhodne až soudní řízení a výsledkem je vždy to, že na celé věci tratí oba z manželů.

  Prvním krokem by měla být společná schůzka obou manželů (to je velmi důležité) s realitním makléřem. Osobně bych z praxe doporučoval sejít se postupně alespoň se dvěma či třemi makléři a společně se shodnout na tom, kterému svou nemovitost svěříme do nabídky. Ve chvíli, kdy jde však iniciativa pouze od jednoho z manželů, může u toho druhého snadno docházet k pocitům, že se na něm společně s makléřem „domluvili“. Ať už je to pravda či nikoli, tak výsledkem je nedůvěra, která vede v tom lepším případě k tomu, že makléř nemá dostatečně silnou pozici pro jednání s potenciálním kupcem a nepodaří se nemovitost prodat za nejvýhodnějších podmínek. A v tom horším případě dojde celá věc znovu před soud a vynucený prodej nemovitosti.

  I kdyby to měla být poslední společná věc, kterou spolu manželé řeší, je naprosto zásadní, aby byl výběr konkrétního realitního makléře v tu chvíli společným rozhodnutím. Jen tak může celý obchod projít, v rámci možností, hladce a mohou z něho profitovat oba manželé.

 • 3. Je možné prodat nemovitost zatíženou hypotečním úvěrem?

  Ano a je to v dnešní době naprosto běžné. 

  V tomto případě je důležité si dát pozor na několik důležitých specifik i v závislosti na budoucím financování kupujícího. Každopádně ať už bude kupující nákup financovat kompletně z vlastních prostředků, ze svého hypotečního úvěru, nebo bude chtít převzít Váš úvěr, každá z variant je reálná.

  Samozřejmě se jedná o náročnější typ obchodu, nicméně každý kvalitní a zkušený realitní makléř by si s ním měl hladce poradit.

 • 4. Jaká je provize za vaše služby?

  Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.

  Provize za naše služby je vždy procentuální a odvozuje se z ceny nemovitosti, kterou prodáváme. Provizi klient hradí až ve chvíli, kdy je celý obchod kompletně ukončený a klient má peníze z prodeje v pořádku na svém účtu. V případě, že se nám nepodaří nalézt kupce, což se stává naprosto minimálně, klient nehradí jakékoli pokuty a penále, jde o naše podnikatelské riziko.

  Nicméně procentuální výši provize ovlivňuje více aspektů, konkrétních pro danou nemovitost. Jednoduše řečeno bude odlišná provize ve chvíli, kdy víte, že Váš byt chce koupit soused a od nás žádáte pouze bezpečné zastřešení obchodu a odlišná bude i ve chvíli, kdy nás společně čeká kompletní vystěhování nemovitosti, její výmalba, home staging, videoprohlídka za využití dronu a den otevřených dveří.

 • 5. Jak probíhá prodej formou Open House?

  Den otevřených dveří, mnohdy označovaný anglickým Open House, je jedna z nejmodernějších prodejních technik nemovitostí.

  Zjednodušeně řečeno jde o „hromadnou“ prohlídku, kde jsou zájemci o koupi nemovitosti objednáváni na prohlídku po cca 15 – 30 minutách (podle typu nemovitosti). Nemovitost tak má možnost vidět výrazně více potenciálních zájemců, než když se prodává klasickou formou jednotlivých prohlídek. 

  Díky tomuto způsobu vedení prohlídek následuje v naprosté většině případů tzv. Aukce (neplést s dražbou a vynuceným prodejem), díky níž máme společně možnost nalézt na celém trhu toho zájemce, který dokáže prodávajícímu nabídnout nejlepší podmínky – většinou se jedná o nejvyšší cenu, ale mohou zde hrát roli i ostatní faktory jako způsob a rychlost financování apod. Ze všech došlých nabídek si prodávající jednoduše vybere tu, která mu nejlépe vyhovuje.

  Pokud je nemovitost prodávána pouze formou jednotlivých prohlídek, získá ji téměř vždy ten, který má to štěstí, že přišel na prohlídku první. Prodávající se však už nikdy nedozví, jaká by byla nabídka toho druhého, třetího, nebo desátého v pořadí. To zajistí pouze prodej formou dne otevřených dveří.

ČLÁNKY, KTERÉ VÁM MOHOU POMOCI

Vybírám ze svého blogu.

28

Čvn

Přepis nemovitosti je komplexní proces zahrnující právní, administrativní a finanční aspekty. Tento průvodce vás provede každým krokem přepisu, od základních pojmů až po řešení běžných problémů, a poskytne vám všechny potřebné informace pro hladký a úspěšný přepis nemovitosti.

7 minut čtení
UMÍME VYŘEŠIT TÉMĚŘ VŠE

Specifické případy prodejů

Prodej po dědičkém řízení

Prodej z důvodu rozvodu

Prodej s výměnou

Prodej s hypotékou

Prodej s doplatkem

Zápisy a výmazy věcných břemen

×

Odebírejte nové články

Nejnovější články ze světa realit přímo na Váš email. Přidejte se k dalším 384 + odběratelům. Navíc jednou za 3 měsíce pravidelný video čtvrtletník „Novinky z realitního trhu“, informující o vývoji cen nemovitostí.

Odebírat nové články