Píši pro vás.

Pokoj pro školáka
06

Říj

5 rad, jak zařídit dětský pokoj pro školáka

3 minuty čtení

Jak přeměnit dětský pokoj předškoláka na místo, kde hravě zvládne povinnosti školní docházky? Podívejte se na 5 rad pro zařízení nejlepšího dětského pokoje pro školáka.

Při zařizování dětského pokoje nejde pouze o vzhled, kdy vybíráte veselé barvy, zvířátka a postavičky. Hlavně u dětí, které již chodí do školy, totiž záleží hlavně na praktickém zařízení, které perfektně plní svou funkci. Co všechno potřebuje dětský pokoj pro školáka a jak si co nejlépe poradit s výběrem?

Vyberte správnou místnost pro dětský pokoj

S tím, jak děti rostou, mění se i jejich návyky a potřeby. Proto je důležité zapřemýšlet nad volbou místnosti pro dětský pokoj opravdu ze všech stran. Je zde dostatečně velké okno jako zdroj přirozeného světla? Vejde se sem později psací stůl a malý pracovní koutek pro psaní úkolů?

Může se stát, že dětský pokoj, který dobře sloužil dítěti ze školky, najednou přestává stačit. To může být signál pro přehodnocení rozvržení jednotlivých místností a impuls k menší rekonstrukci bydlení. Výraznější změna vzhledu pokoje navíc dítěti pomůže lépe si uvědomit nadcházející novou etapu.

Pokud plánujete rodinu, pamatujte na dětský pokoj již v okamžiku výběru bytu či domu a přidejte to na seznam nutností, které nesmí chybět.

Jak vybrat psací stůl pro děti

Od nástupu do školy se psací stůl promění v místo, kde dítě postupně tráví stále více času. Při výběru toho správného kusu vsaďte hlavně na praktičnost. Důležitá je dostatečná velikost pracovní desky, kam se musí vejít několik sešitů, notebook a ještě lampička. Pro lepší využití prostoru se hodí rohové stoly. Psací stůl je zároveň možné spojit s úložným prostorem. Bude totiž nutné někam uložit nové učebnice, sešity a psací pomůcky. Hodit se tak mohou psací stoly se zásuvkami či skříňkou.

Tip: Dobrou volbou pro děti jsou výškově nastavitelné stoly, které se přizpůsobí jak prvňáčkům, tak se dají později zvětšit pro potřeby teenagera.

A kam psací stůl umístit? Ideálně vyberte místo ve větší vzdálenosti od hracího koutku, třeba na druhé straně pokoje. Zlepšíte tím soustředěnost díky jasnějšímu oddělení povinností a zábavy.

Pohodlná dětská židle

S přibývajícími povinnostmi ze školy a nutností psát domácí úkolů začne dítě trávit více času u psacího stolu. K tomu neodmyslitelně patří sezení na vhodně zvolené židli. S výběrem dětské pracovní židle si dejte opravdu záležet a vyberte takovou, která je šetrná k zádům a podporuje zdravé držení těla.

Konkrétně hledejte označení dětská zdravotní židle. Tyto židle možná mohou mít omezenější nastavení z pohledu výšky, ale přináší velmi důležité řešení pro prevenci vzniky dysbalancí a bolesti zad.

Myslete na dostatek světla

Zamyslete se také nad otázkou, jaké vybrat osvětlení do dětského pokoje. Pro běžné hraní dříve stačil klasický lustr. Teď je však potřeba vyřešit dostatek světla pro psaní úkolů, čtení a práci u stolu. Dobrou volbou mohou být stolní lampy, které se dají libovolně přemisťovat na stole. Nejlepší variantou jsou modely s ohebným kloubem i pro nastavení sklonu světla. Pomoci může i nástěnné svítidlo umístěné nad pracovním stolem, které však samo o sobě většinou nestačí.

Aby svítidlo co nejlépe plnilo svou funkci, musí být osazeno správně zvolenou žárovkou. Pro psaní a čtení se doporučuje intenzita světla alespoň 500 lx. Barvu volte do lehkých odstínů žluté, aby světlo nepůsobilo příliš ostře.

Větší postel s kvalitním roštem a matrací

Aby dítě mohlo podávat ve škole dobré výkony, musí být řádně odpočinuté, což bez kvalitního spánku nepůjde. Hodí se tedy v rámci přeměny dětského pokoje vyměnit i postel. Velikost již volte v podobě klasického jednolůžka. Zvláštní pozornost věnujte výběru roštu a matrace. Mají totiž přímý vliv na to, v jaké poloze se nachází záda a hrají důležitou roli pro zdravý odpočinek.

Máte nemovitost na prodej?

Podle celorepublikové databáze je potvrzené, že prodávám nemovitosti v průměru o 15 % dráž než ostatní makléři. Vyplňte krátký formulář, já se vám co nejdříve ozvu a výhodně prodám i tu Vaší.

Cokoliv máte na srdci, já Vás vyslechnu...

Sdílejte:

Hodnocení:

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...