Píši pro vás.

Vánoce
17

Pro

7 tipů, jak jde doma udělat příjemná vánoční atmosféra

4 minuty čtení

Chcete proměnit interiér v domov plný nádherné a uklidňující atmosféry? Podívejte se na 7 tipů, které vám s tím pomohou.

Příjemná vánoční atmosféra pomáhá rozzářit a rozveselit dlouhé zimní večery. S okrasnými světélky, svíčkami a časem stráveným s blízkými lidmi všechno vypadá mnohem lépe. Pro každého znamená ta pravá vánoční výzdoba něco trochu jiného. S vytvořením vašeho dokonalého domova, kde si užijete chvíle klidu a pohody spojené se svátky, vám pomůže následujících 7 tipů.

Adventní věnec jako elegantní dekorace

Většinou představuje adventní věnec jeden z prvních kousků vánoční výzdoby. Vyrobit si ho můžete sami s použitím nejrůznějších přírodních materiálů i koupených dekorací. K dostání jsou již hotové kousky, kdy si stačí vybrat barvu, která bude ladit s interiérem. V moderním pojetí rozhodně nemusí být na kruhové podložce. Oblíbené jsou nejrůznější minimalistické adventní věnce. Při výrobě věnce na stůl nezapomeňte vyrobit také jednu verzi bez svíček pro pověšení na dveře.

Věděli jste, že? Dříve adventní věnec obsahoval i malé červené svíčky pro všední dny. Pro neděle byly čtyři výraznější bílé svíce.

Hřejivý bytový textil

Během vánočních svátků vsaďte na pohodlí. Přidejte bytový textil v podobě malých polštářků, přehozů či hebkých dek pro lenošení u televize. S navozením atmosféry pomůže krásný ubrus, výraznější závěsy nebo hřejivé povlečení se zimními motivy.

Pořiďte si vánoční stromeček o něco dřív

Pro mnoho lidí představuje zdobení vánočního stromečku tradici až přímo na Štědrý den. Proč si ale nevytvořit sváteční atmosféru ještě o něco dříve? Překrásná vůně smrku nebo jedličky dodá domovu vánoční pocit hned. Vhodnou dobou pro nákup a případně i zdobení stromečku je zhruba polovina prosince. Užijete si ho s dostatečným předstihem a zároveň vydrží krásný i na svátky.

Světýlka pro prozáření tmavých zimních večerů

S vývojem moderních technologií přichází nové možnosti pro efektní osvětlení. LED vánoční světýlka mají mnoho tvarů, barev a variant. Najdete je v klasických verzích pro zapojení do zásuvky i s provozem na baterie. Díky časovačům se světýlka budou pravidelně zapínat i vypínat bez vašeho přičinění. Fantazii pro příležitosti k instalaci se meze nekladou. Vánoční osvětlení určitě přidejte na stromeček, do oken, ale skvěle vypadá i na zábradlí, nad dveřmi a podobně.

Tip: Pro venkovní vánoční osvětlení vybírejte vhodné produkty určené pro použití ve venkovních podmínkách s větší vlhkostí.

Upečte si domácí cukroví

Ujídání syrového těsta na cukroví, vůně pečení a pojídání hotových sušenek a drobných sladkostí. Všechno tohle rozhodně patří k vánočním svátkům. Během pečení voňavých perníčků nebo vanilkových rohlíčků bude atmosféra Vánoc všude okolo. Pro její udržení si část cukroví nechte rovnou na stole na občasné uzobávání. Aspoň stihnete všechno sníst, protože před svátky stejně chutná nejlépe.

Příjemná vůně

Jestli zrovna nepečete vánoční cukroví, ale chcete si užít příjemnou vánoční vůni, existují jiné možnosti. Pořídit si můžete nejrůznější difuzéry nebo aromalampy, kam si vyberete vosky s vůní skořice, perníčků, svařáku či vánočního stromečku. Domov nádherně provoní také silně kořeněná purpura nebo pálení františka.

Zpomalte a užívejte si klidnější dny

Příjemnou vánoční atmosféru si můžete užívat i v bytě bez nejrůznějších dekorací. Záleží totiž především na pocitu. Dovolte si na chvíli zpomalit, vyberte si oblíbenou pohádku a odpočívejte. Naplánujte si návštěvy blízkých a přátel a soustřeďte se na hlavní podstatu vánočních svátků, kdy nejde o drahé dárky, ale o mnohem důležitější hodnoty. I takové obyčejné uvědomění toho, za co jste vděční a co všechno máte k dispozici navodí sváteční atmosféru.

Máte nemovitost na prodej?

Podle celorepublikové databáze je potvrzené, že prodávám nemovitosti v průměru o 15 % dráž než ostatní makléři. Vyplňte krátký formulář, já se vám co nejdříve ozvu a výhodně prodám i tu Vaší.

Cokoliv máte na srdci, já Vás vyslechnu...

Sdílejte:

Hodnocení:

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...