Píši pro vás.

Videoprohlídka nemovitosti
02

Čvn

Videoprohlídka nemovitosti – proč se vyplatí a jak má vypadat?

5 minut čtení

Zaujme vás inzerát s fotkou nebo s celou videoprohlídkou nemovitosti? Odpověď je asi jasná. A jak by měla vypadat dobrá videoprohlídka? 

Inzerátů s nemovitostmi je plný internet. Aby mezi nimi vynikla právě vaše nabídka, musí se odlišovat. Videoprohlídka nemovitosti je ideálním způsobem, jak z domu či bytu ukázat co nejvíce a ještě připravit inzerát, který skutečně zaujme. 

Moderní prezentace nemovitosti

Nemovitost, která dnes není inzerována na internetu, jako kdyby se ani neprodávala. Právě díky neuvěřitelnému propojení a moderním možnostem je snadné připravit lákavou videoprohlídku s výrazně větší úspěšností v porovnání s běžným inzerátem doplněným pár fotografiemi. 

Videoprohlídky se nejčastěji objevují u dražších a luxusnějších nemovitostí, kde je třeba více rozhodit sítě pro nalezení kupce. Díky stále jednodušším možnostem tvorby a propagace se však videoprohlídky uplatňují i pro běžnější nemovitosti a jsou výbornou příležitostí, jak nemovitost v očích zájemců zatraktivnit a dosáhnout vyšší prodejní ceny za méně času. 

Až 4x větší zájem v porovnání s nabídkami bez videoprohlídky

Nemovitost s videoprohlídkou má více než o 400 % zobrazení v porovnání s jinými nabídkami. To znamená, že si inzerát prohlídne více lidí, čímž diametrálně stoupá šance na rychlejší objevení toho správného kupce. 

Dobrá videoprohlídka může výrazně zrychlit prodej nemovitosti za nejlepší možnou cenu a v krátkém čase najít vhodné kupující. 

Úspora času

Videoprohlídka přiláká skutečné zájemce o nemovitost. Šetří čas makléři i klientům, kteří mají od počátku ucelenější představu o nemovitosti, na kterou se jednou podívat. 

Při dobrém zpracování videa se zachycením všech částí nemovitosti navíc zodpoví řadu případných dotazů. Hodně informací se vejde do komentáře k videoprohlídce. Díky tomu se na skutečnou osobní prohlídku vypraví lidé, kteří mají opravdový zájem. 

Co by měla splňovat správně připravená videoprohlídka

Aby videoprohlídka fungovala přesně tak, jak má, musí být dobře připravená po technické i obsahové stránce. 

Pro lepší představu se podívejte na některou ze zpracovaných videoprohlídek na našem Youtube kanále či přiloženou ukázku jednoho z bytů, který jsme v minulosti prodávali. 

Videoprohlídka nemovitosti

Kvalitní videozáznam

V dnešní době je možné natočit poměrně slušné video již na chytrý mobilní telefon. Pro opravdu povedenou videoprohlídku nemovitosti je však lepší zvolit lepší techniku alespoň v podobě zrcadlovky. Pokud je videoprohlídka s komentářem, zaměřte se na kvalitu zvuku. Součástí by měly být také titulky, protože v rámci propagace videa si řada lidí může prohlídku pustit pouze bez zvuku.

Zcela profesionálním řešením je pak spolupráce se specializovaným kameramanem, potažmo společností, zabývající se videotvorbou.

Příběh a vyvolání emocí

Jak vypadá blízké okolí? V čem je nemovitost výjimečná? Tyhle informace se u většiny inzerátů pravděpodobně dočtete v popisku pod fotografiemi. Když ale okolí a přednosti nemovitosti uvidíte na videu, hned získáte jiný pocit. A právě příběh spolu s vyvoláním emocí je hlavním důvodem, proč se videoprohlídka vyplatí. Mnoho lidí totiž při prohlížení inzerátů s nemovitostmi hledá svůj nový domov. Výběr toho pravého bytu či domu přitom vůbec není jednoduchým řešením. A právě tady, v prvotní fázi rozhodování, kam se vypravit na osobní prohlídku, může pomoci dobře zpracované video. 

Lepší představa o celkovém vzhledu nemovitosti

Kam vedou dveře z chodby, jak na sebe místnosti navazují a jak to vůbec vypadá, když se prochází celým bytem či domem? Odpovědi na tyhle otázky zájemce jen stěží vyluští z fotografií, i když mohou být sebelépe nafocené. Naopak video ukáže dynamiku nemovitosti v celé své kráse. 

Samozřejmostí by mělo uklizené vybavení ideálně připravené tak, aby si potenciální zájemce o koupi představil, že na daném místě již bydlí. Využití pravidel home stagingu pro perfektní přípravu nemovitosti. 

Snadné pro výraznou propagaci nemovitosti

Video je ideální pro zaujmutí případných zájemců o koupi. Dá se totiž výborně prezentovat na sociálních sítích a proměnit doslova v lákadlo na klienty. Když se naučíte, jak dobře propagovat video, může prohlídka nejenom přilákat zájemce o koupi nemovitosti, ale například i další klienty, kteří naopak potřebují pomoci s prodejem.

Zaujala Vás možnost propagace Vaší nemovitosti pomocí video prohlídky? Neváhejte nás kontaktovat a promluvit si o možnostech jejího využití.

Máte nemovitost na prodej?

Podle celorepublikové databáze je potvrzené, že prodávám nemovitosti v průměru o 15 % dráž než ostatní makléři. Vyplňte krátký formulář, já se vám co nejdříve ozvu a výhodně prodám i tu Vaší.

Cokoliv máte na srdci, já Vás vyslechnu...

Sdílejte:

Hodnocení:

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...