Píši pro vás.

virtuální prohlídka nemovitosti
15

Čvc

Virtuální prohlídka nemovitosti (3D scan) – budoucnost prezentace realit?

5 minut čtení

Projít si nemovitost z pohodlí domova umožňuje virtuální prohlídka. Jde o 3D scan nemovitosti, který se dá libovolně procházet a věrně kopíruje realitu. Proč jde o budoucnost propagace v realitách a jak se vytváří?

Jak ještě více zviditelnit nemovitost na prodej a dostat propagaci na ještě vyšší úroveň? Řešením je virtuální prohlídka umožněná díky propracovanému 3D scanu. Jak s virtuální prohlídkou pracovat a kdy má smysl?  

Virtuální prohlídka nemovitosti zviditelní inzerát

Inzerátů s nemovitostmi doplněných jen několika fotografiemi a kratším popisem existuje celá řada. Je tak velmi jednoduché, aby se nabídka ztratila mezi dalšími a nepřilákala tolik zájemců, jako v případě, kdy bude doplněna video prohlídkou či přímo 3D scanem nemovitosti.

Jak už název napovídá, jde opravdu o virtuální prohlídku, kdy se prochází celý byt případně i dům. Technologií speciálního skenování se získá trojrozměrný obraz kopírující realitu. Taková prezentace nemovitosti vypadá velmi zajímavě a profesionálně.

Jak vypadá virtuální prohlídka nemovitosti?

Ukázku, virtuální prohlídky krásného bytu najdete pod tímto odkazem.

Moderní forma propagace nemovitosti

Doba jde stále dopředu a platí to také pro propagaci nemovitostí. Před několika lety bylo pokrokové nabídnutí nemovitosti s pěknými fotografiemi na internetu a speciálních realitních portálech. Dnes jde o naprostou rutinu, takže je určitě na místě nové inzeráty něčím odlišit a nabídnout potenciálním zájemcům o koupi lepší startovací podmínky pro výběr a rozhodování i bez větší časové investice v podobě osobní prohlídky. Teoreticky je možné prodat nemovitost doplněnou o virtuální prohlídku za vyšší cenu.

Vytváření 3D scanu nemovitosti je poměrně komplikované a ne úplně jednoduché. Zároveň se nevyplatí v každém případě.

O vhodnou variantu jde rozhodně ve chvíli, kdy se jedná o atypickou nemovitost. Virtuální prohlídka nemovitosti však může v některých případech pomoci s usnadněním prodeje a maximalizováním prodejní ceny i u bytů či domů běžné kategorie.

Propagace virtuální prohlídky

Aby byl inzerát doplněný virtuální prohlídkou co nejvíce efektivní, nesmí se zapomínat ani na propagaci. 3D scan se dá výborně sdílet a propagovat na sociálních sítích, kde může přitáhnout pozornost i těch, kteří nemají čas na procházení nabídek s realitami, případně nesledující novinky každou chvíli. Pro ještě větší zviditelnění Vaší prodávané nemovitosti lze virtuální prohlídku umístit např. na samostatnou webovou stránku a tu dále propagovat nástroji jako Google Ads či Sklik. Rozhodně jde o způsob, jak zaujmout, jen je potřeba pracovat s více kanály pro oslovení co možná nejširšího spektra lidí a potenciálních kupců.

Procházení nemovitosti kdekoliv a kdykoliv

Hlavní předností 3D scanu nemovitostí je možnost prohlížení přes internet. Potenciální zájemce si tedy dopředu prohlédne, jestli má skutečně zájem. Zjistí, jak na sebe místnosti navazují i celou řadu dalších detailů. Vlastním procházením po stanovených bodech napříč bytem či domem se skutečně věrně kopíruje reálná prohlídka.

Virtuální prohlídka šetří čas potenciálním zájemcům i makléřům. Odpadnou totiž návštěvy nemovitostí způsobené nedostatečnou prezentací a pouhou spekulací potenciálních zájemců. Na osobní prohlídku nemovitosti tak dorazí pouze ti, kterým se 3D scan opravdu líbil.

Přehled o uspořádání místností

Dobře provedený 3D scan nabízí celou řadu podrobností a detailů, které například ve videoprohlídce nemusí být zpracované. O porovnání s běžnými fotografiemi ani nemluvě. Během virtuálního procházení nemovitosti si lidé lépe ujasní, kam vedou dveře z ložnice, kde se nachází koupelna a co je na jaké straně. Mohou se otáčet a vracet přesně tak, jak se jim chce. Podobně jako na skutečné prohlídce.

Používání 3D scanu nemovitostí je cestou budoucnosti, jak ještě více zatraktivnit nabídky bytů a domů na prodej. Při této prohlídce zájemce získá jasný pocit, jestli se mu nemovitost líbí, nebo se naopak poohlédne někde jinde. Výbornou kombinací je spojení prohlídky 3D scanem vnitřních částí nemovitostí a například zpracování videa týkajícího se okolí či pozemku. Prohlídku okolí je také možné částečně nahradit pomocí street view.

Máte nemovitost na prodej?

Podle celorepublikové databáze je potvrzené, že prodávám nemovitosti v průměru o 15 % dráž než ostatní makléři. Vyplňte krátký formulář, já se vám co nejdříve ozvu a výhodně prodám i tu Vaší.

Cokoliv máte na srdci, já Vás vyslechnu...

Sdílejte:

Hodnocení:

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...