Píši pro vás.

propagace nemovitosti
01

Zář

Jak prodat nemovitost lépe? Zkuste propagaci na sociálních sítích

4 minuty čtení

Se správnou propagací dokáže realitní makléř prodat nemovitost v krátkém čase za nejlepší možnou cenu. Dnes už k tomu ale nestačí pouze kvalitní fotografie a realitní portály. Přidáním silného marketingového kanálu, jakým jsou sociální sítě, dostává propagace nový rozměr a zvyšuje šanci na úspěch.

Sociální sítě se dají využít i ve prospěch prodeje nemovitostí. Dobře zpracovaný inzerát je možné v několika jednoduchých krocích naservírovat lidem, kteří se mohou stát kupci.

Místo, kde lidé tráví hodně času

Na sociálních sítích tráví lidé velké množství času každý den. Jde tak o ideální prostor, kde jim nabídnout inzerát nemovitosti na prodej či k pronájmu. Pokud nové bydlení nehledají, jen nabídku přehlédnou, ale když zrovna pátrají po novém domově či příležitosti k investici, určitě projeví zájem a možná se právě z nich stanou kupci. Jde tak o jeden ze způsobů, jak inzerát s nemovitostí naservírovat lidem doslova až přímo před oči.

Cílení na lidi v blízkosti lokality

Připravený inzerát s nemovitostí s vlastní webovou stránkou s podstatnými informacemi je potřeba dostat k lidem, kterým by se mohl zalíbit. A jak už víte, samotné vložení na realitní portály většinou nestačí. Solidní realitní makléř pracující na smlouvu o exkluzivním zastoupení si totiž dá maximálně záležet, aby se nabídka dostala k co největšímu množství lidí. Tak se totiž prodá za svou nejlepší cenu a zároveň v krátkém čase, kdy se nemovitosti ještě nestihne „okoukat“. Reklama na sociálních sítích se zpravidla cílí na lidi žijící blízko dané lokality. U atypických či specifických nemovitostí to však nemusí být pravidlem. Občas je na místě upravit v průběhu kampaně zacílení a vyzkoušet, jestli to bude fungovat lépe.

Nemovitost se jednou za čas připomene lidem, kteří o ní projevili zájem

V dnešní uspěchané době se často stává, že si lidé něco prohlédnou, ale už zapomenou udělat akci a domluvit si prohlídku, protože telefonát odložili na později. Naštěstí i s tím si umí sociální sítě a dobře připravená propagace nemovitosti poradit. Chytrým retargetingem se nabídka za určitý čas sama znovu připomene. A napodruhé už daný člověk možná skutečně zavolá, domluví prohlídku a nemovitost koupí.

Jak vytvořit zajímavý inzerát o prodeji nemovitosti

Aby inzerát nemovitosti vyvolal dostatečný zájem, měl by být zajímavý, lákavý a originální. Používají se profesionálně nafocené fotografie nemovitosti po provedení homestagingu. Ještě zajímavější je rovnou kvalitně zpracovaná videoprohlídka, která by v komentované variantě určitě měla obsahovat titulky, protože mnoho lidí při prohlížení sociálních sítí nemá zapnutý zvuk. Čím lepší je vizuální zpracování příspěvku, tím více lidí na inzerát reaguje. Samozřejmostí by mělo být uvedení odkazu na samostatnou stránku se všemi důležitými informacemi ohledně nemovitosti. Je dobré mít dostatečnou základnu lidí už na samotné stránce, ale bez placené reklamní propagace se příspěvek příliš daleko nedostane. Při nastavení reklamy je dobré vycházet z předpokládaného odhadu o ideálním kupci. Zároveň ale okruh potenciálně oslovených lidí nesmí být příliš malý, protože náhoda dokáže překvapit.

Pokud si nevíte rady, jak propagovat prodej Vaší nemovitosti na sociálních sítích, kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.

Máte nemovitost na prodej?

Podle celorepublikové databáze je potvrzené, že prodávám nemovitosti v průměru o 15 % dráž než ostatní makléři. Vyplňte krátký formulář, já se vám co nejdříve ozvu a výhodně prodám i tu Vaší.

Cokoliv máte na srdci, já Vás vyslechnu...

Sdílejte:

Hodnocení:

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...