Píši pro vás.

Prodej nemovitosti s realitní kanceláří
08

Dub

Prodej nemovitosti s realitní kanceláří – vyplatí se?

3 minuty čtení

Proč se prodej s realitní kanceláří vyplatí a jaké starosti si ušetříte? Při prodeji za miliony není prostor na zkoušení a mnohem lepší variantou je profesionální postup.

Stojíte před velkým rozhodnutím ohledně prodeje nemovitosti, ale nevíte, jestli se spolupráce s realitní kanceláří vyplatí?  Máte pocit, že provize za zprostředkování prodeje odborníkem nejsou tou správnou investicí a dokážete to udělat lépe? Ještě chvíli počkejte, než si začnete vytvářet vlastní inzerát na prodej bytu či domu a přečtěte si, jaké hlavní důvody stojí za tím, že se spolupráce s kvalitní realitní kanceláří skutečně vyplatí.

Prodej za vyšší cenu

Prvním a velmi důležitým argumentem, proč svěřit prodej nemovitosti profesionálům, je vyšší cena. Díky schopnosti oslovit větší počet potenciálních zájemců a zkušenostem se správným nastavením tržní ceny je šance na opravdu výhodný prodej vysoká. Při exkluzivní spolupráci s realitní kanceláří máte k dispozici prvotřídní servis a rovnou celý tým odborníků, jehož starostí je zajištění nejlepšího prodeje vaší nemovitosti.

V praxi to při spolupráci s dobrým realitním makléřem vypadá tak, že i po zaplacení provize je získaná částka stále vyšší v porovnání s tím, co jste schopni získat samostatným prodejem bez realitky. Zkušený makléř totiž moc dobře ví, jak prodat nemovitost za nejvyšší cenu a má k tomu kombinaci několika potřebných nástrojů. Běžně se stává, že lukrativní nemovitosti v atraktivních lokalitách ocení i zahraniční klienti, ke kterým se mnohem lépe dostane právě makléř.

Oslovení většího množství potenciálních zájemců

Aby bylo možné dosáhnout prodeje za nejlepší možnou cenu, záleží na množství oslovených lidí, kteří se mohou proměnit ve vážné zájemce. Realitní kancelář má k dispozici mnoho nástrojů, jak toho dosáhnout. Nejlepší strategií je kombinace několika marketingových kanálů a prostředků pro zvýraznění inzerátu. Konkrétně jde o tyto způsoby:

Kvalifikovaná a zkušená podpora při prodeji

Pokud se během prodeje objeví problémy, máte zkušeného člověka, který vám přímo pomůže nebo doporučí vhodné řešení. Realitní kancelář se dokáže vypořádat s právními vadami nemovitostmi, pomůže případnému kupujícímu se zařízením financování a podobně. To všechno jsou zádrhele, které mohou nejenom celý proces prodeje prodloužit, ale v krajním případě až úplně zrušit a hledání nového kupce začíná nanovo.

Prodej nemovitosti je navíc velmi specifickou disciplínou, kdy se hodí zkušenosti a orientace často ve specializované oblasti. Kvalifikovaní makléři spolupracují za účelem dosažení co nejlepších výsledků. A to jeden nezkušený člověk při prodeji bez realitky jen velmi obtížně nahradí.

Šetříte svůj drahý čas

Veškeré nezbytnosti k prodeji nemovitosti vyžadují poměrně hodně času. Všechno začíná přípravou materiálů pro inzerci a kompletní nastavení strategie. Při spolupráci s realitní kanceláří si nemusíte lámat hlavu s tím, kam vložíte inzeráty, protože všechno vyřeší za vás.

Velká časová úspora se ukrývá hlavně při osobních prohlídkách. Ty v některých případech dokážou plně zabrat až několik dní. Nemluvě o nutném úsilí pro telefonickou či e-mailovou komunikaci se zájemci.

Úspora přímých nákladů

V rámci úspory nákladů je potřeba uvažovat nejenom nad časem, ale také nad financemi. Náklady na propagaci v rámci placené reklamy a vkládání inzerátů mohou překvapit. Nemusíte platit ani profesionálního fotografa, vytvoření videa a další materiály pro zvýraznění nemovitosti, protože tohle všechno je součástí servisu při zprostředkování prodeje. Další položkou bývá také právní servis.

Obchodní dovednosti a nadhled při prodeji

Důležitým bodem při prodeji nemovitosti jsou také obchodní dovednosti. Díky zkušenostem realitní makléř pozná, kdo je spekulant, který se snaží stáhnout cenu za nemovitost co nejníže a komu jde o skutečný nákup. Nadhled pomáhá také při prodeji nemovitosti v rámci dědictví a makléř do jednání s kupcem zbytečně nezapojuje emoce.

Jaké mohou být nevýhody spolupráce s realitní kanceláří?

Uvedené nevýhody v zásadě není možné černobíle odsoudit, protože jsou velmi úzce provázány s výše uvedenými klady spolupráce s realitními kancelářemi. Velkou nevýhodou bohužel bývá také situace, kdy narazíte na nepoctivé a nekvalifikované makléře. Přečtěte si konkrétní rady, jak vybrat realitní kancelář, ať vytěžíte všechny výhody spolupráce s profesionály.

Máte nemovitost na prodej?

Podle celorepublikové databáze je potvrzené, že prodávám nemovitosti v průměru o 15 % dráž než ostatní makléři. Vyplňte krátký formulář, já se vám co nejdříve ozvu a výhodně prodám i tu Vaší.

Cokoliv máte na srdci, já Vás vyslechnu...

Sdílejte:

Hodnocení:

1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...